Esita küsimus elik@nlib.ee

Põllumajanduskärped ELis tulevad, aga Eesti põllumehi mõjutavad nad vähe

04.05.2018

Kuigi ELi järgmise seitsmeaastase eelarve kaheks suureks kärpekohaks on ühtekuuluvus- ja põllumajanduspoliitika vahendid, siis vähemalt praegu teadaoleva info põhjal Eesti põllumeestele eraldatavad põllumajanduse otsetoetused perioodi 2021-2027 jooksul hoopis kasvavad.

«Traditsioonilised valdkonnad, põllumajanduspoliitika ja ühtekuuluvuspoliitika, mis moodustavad suurema enamuse ELi eelarve perspektiivist – ca 70 protsenti -, näitavad aastate lõikes pigem vähenemise trendi,» rääkis Euroopa Komisjoni Eesti esinduse majandusnõunik Katrin Höövelson. Täpselt seda tendentsi tahab EL jätkata ka järgmise seitsmeaastase perioodi jooksul.

«Ühtekuuluvuspoliitika kärbe kogu eelarves on seitse protsenti, põllumajanduspoliitika üldine kärbe on viis protsenti, samas põllumajanduse otsetoetusi on kärbitud neli protsenti,» kirjeldas Höövelson. Kuna aga uuel eelarveperioodil on põllumajanduspoliitikas oluliseks eesmärgiks vähendada vahet eri liikmesriikide otsetoetuste määrade vahel, siis Eesti põllumehed muutuvatest oludest hoopis võidavad.

Loe edasi: postimees.ee