Esita küsimus elik@nlib.ee

Politico: Hansson võib saada ECB juhiks Ida-Euroopa kandidaadina

28.06.2019

Mõjukas väljaanne Politico nimetab jätkuvalt Eesti Panga eelmist presidenti Ardo Hannsonit Euroopa Keskpanga (ECB) juhi ühe võimaliku kandidaadina, tuues esile, et Ida-Euroopa liikmesriigi esindajana võiks Hansson olla tasakaalustaja sel sügisel Euroopa Liidus jagatavate juhtpositsioonide koosseisus, mis muidu kaldub liialt läänepoolsete riikide suunas.

“Hanssonit lähedalt tundvad inimesed on sellised kuulujutud tagasi lükanud, kinnitades, et tal puudub huvi selle töö vastu. Aga siiski, tema asumine Frankfurti (, kus on ECB peakorter – ERR) tooks tippkoha ka mõnele ametnikule Ida-Euroopa riikidest, kes on liitunud EL-iga alates 2004. aastast,” märgib Politico.

Sel pühapäeval kogunevad Euroopa Liidu riikide liidrid erakorralisele tippkohtumisele, et otsustada, kellest saavad Euroopa Liidu institutsioonide järgmised juhid ninng esmakordselt on Euroopa Komisjoni, Parlamendi ja Ülemkogu presidendi ning EL-i välispoliitikajuhi kõrval täitmist vajav positsioon ka Euroopa Keskpanga presidendi koht. Keskpanga praeguse juhi Mario Draghi ametiaeg täitub oktoobri lõpus.

 

Loe edasi: err.ee