Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Rõivas osaleb Bratislavas Euroopa Liidu liidrite tippkohtumisel

16.09.2016

Stenbocki maja, 15. september 2016 – Peaminister Taavi Rõivas osaleb homme, 16. septembril, Bratislavas toimuval Euroopa Liidu 27 liikmesriigi valitsusjuhi ja riigipea mitteametlikul kohtumisel, kus alustatakse arutelu Euroopa Liidu järgmiste sammude üle pärast Ühendkungriigi otsust ühendusest lahkuda.

Euroopa Liidu tuleviku arutelul Bratislavas keskendutakse EL ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika tugevdamisele, sisejulgeolekule, rändekriisiga võitlemisele ja paremale koostööle EL-i välispiiride kaitsel, aga ka majandusküsimustele.

Peaminister naaseb Eestisse laupäeva pärastlõunal.

Peaminister Taavi Rõivas kohtus Bratislava tippkohtumise eel Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga. Peaminister Rõivas rõhutas, et tippkohtumisel peavad kõigi 27 riigi juhid tajuma, et enam ei ole aega lõpututeks vaidlusteks, vaid nüüd tuleb koos ja kiiresti leida töötavad lahendused, kuidas Euroopa Liit edasi liigub ja oma kodanike tegelike murede eest seisab. 

Loe lisaks: https://valitsus.ee/et/uudised/peaminister-taavi-roivas-donald-tuskile-bratislavast-oodatakse-euroopa-liidritelt-lahendusi

Allikas: Vabariigi Valitsus