Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Rõivas läheb Euroopa Ülemkogule ja töövisiidile SHAPE’i ning Luksemburgi

11.02.2015

Peaminister Taavi Rõivas sõidab täna õhtul Brüsselisse, et osaleda 12. veebruari mitteametlikul Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Ülemkogu järel suundub peaminister  NATO Euroopa vägede kõrgemasse peakorterisse (SHAPE) Mons’is, et kohtuda kindral Philip M. Breedlove’iga. Seejärel sõidab peaminister Rõivas Luksemburgi, kus on plaanis kohtumine Luksemburgi peaministri Xavier Betteliga.

Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel arutavad Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead Ukraina ja Venemaa sõjalise konflikti  lahendamise järgmisi samme ning täna õhtul Minskis toimuva tippkohtumise tulemusi. Olukorrast Ukranias annab ülevaate Ukraina president Petro Porošenko.

Samuti on aruteluks julgeolekuolukord ja terrorismivastane võitlust pärast rünnakuid Pariisis. Lisaks arutatakse majandus- ja rahaliidu majandusliku koordineerimise ja sujuva toimimise parandamise viise.

Reede hommikul sõidab peaminister Rõivas NATO Euroopa vägede kõrgemasse peakontorisse Mons’is, Belgias, kus ta kohtub SACEUR’i ehk NATO Euroopa vägede kõrgem ülemjuhataja kindral Philip M. Breedlove’iga. Kohtumise põhiteemad on Walesi otsuste elluviimine, julgeolek Põhjala-Balti regioonis ning Eesti valitsuse enda pühendumus Walesi otsuste elluviimiseks ja NATO heidutushoiaku tugevdamiseks.

Reede pärastlõunal suundub peaminister Luksemburgi, kus õhtul on plaanis kohtumine Luksemburgi peaministri Xavier Betteliga. Peaministrid arutavad koostöövõimalusi ärikeskkonna tugevdamiseks, Ülemkogu tulemusi ning Euroopa julgeolekuküsimusi.


Allikas:
Vabariigi Valitsus