Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Rõivas: Euroopa Liidu ja Türgi lepe on ebaseadusliku rändega võitlemisel tulemusi andnud

28.06.2016

Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead arutasid Ülemkogul enne Ühendkuningriigi referendumi teemat ebaseadusliku rände vähendamist, infoühiskonna edendamist ja Euroopa ühtset välispoliitikat.

“Mul on hea meel, et Euroopa Ülemkogu toetab rändesurve vähendamisel lähenemist, mida Eesti on alati õigeks pidanud” ütles peaminister Taavi Rõivas. Peaministri sõnul peab jätkama nende riikide toetamist, kuhu põgenikud esmalt jõuavad – Liibanon ja Jordaania.

“Euroopa Liidu kokkulepe Türgiga on andnud esimesi tulemusi ja rändevood on oluliselt vähenenud,” märkis Rõivas. Samuti on peaministri sõnul tehtud märkimisväärseid edusamme EL piirivalveagentuuri loomisel, mis aitab tagada tugeva Euroopa Liidu välispiiri.

Peaminister peab oluliseks, et Euroopa Liit ja liikmesriigid jätkavad tihedat koostööd ka lähteriikidega ebaseadusliku rände algpõhjustega võitlemisel.

Lisaks rändele arutasid Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead ka digitaalarengu teemal.

“Avatud, kasvule suunatud, digiajastuga kaasas käiv majandus peab jääma oluliseks Euroopa Liidu prioriteediks,” sõnas peaminister. Ülemkogul kutsuti üles eelmisel aastal Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi juhtimisel koostatud digitaalse ühtse turu strateegiat 2018. aastaks ellu viima.

“Eestile on oluline e-teenuste areng, et lihtsustada piiriülest ettevõtlust ja liikumist,” ütles Taavi Rõivas. “Eesti ettepanekul on järeldustes selge ja tugev seisukoht EL e-valitsuse tegevuskava ellu viimise vajaduse kohta Ülemkogu järeldustesse.” Uue e-valitsuse tegevuskava üheks keskseks põhimõtteks on Euroopa-üleselt andmete ühekordse küsimise algatus.

 

Allikas: Vabariigi Valitsus