Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Ratas tunnustas eesistumise lävel riigi ametnikkonda

11.01.2017

Peaminister Jüri Ratas tunnustas tänasel kohtumisel Eesti tippametnikke hea töö eest riigi hoidmisel ja vedamisel ning innustas neid lisapingutuseks, et riigi selle aasta suurim väljakutse – Euroopa Liidu eesistumine, õnnestuks üle ootuste hästi.

„Nägin juba parlamendis töötades iga päev meie riigiametnike head tööd ja pühendumust. Peaministrina mõistan ma suurepäraselt, kui oluline kaal on teil riigi hoidmisel ja kandmisel,“ sõnas peaminister Ratas ministeeriumite kantsleritele ja asekantsleritele ning riigiametite- ja asutuste juhtidele. „Tänan teid südamest ja tean, et võin loota teie ennastsalgavale toetusele ka edaspidi. Iga valitsuse eesmärkide edukas täitmine sõltub suures osas just tarkadest juhtidest ja nende meeskondadest.“

Peaminister Ratas tutvustas tippjuhtidele valitsuse tegevusprogrammi aastani 2019, mille eesmärk on muuta Eesti ühtsemaks, hoolivamaks, tugevamaks ja võrdsemaks. Nende eesmärkide saavutamiseks kinnitas valitsus detsembris ligi 350 ülesandega programmi, mis lähtub valitsusliidu 167 aluspõhimõttest ning prioriteetidest, milleks on: hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut, viia meid välja majandusseisakust, suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust ning pöörata Eesti rahvaarv taas tõusule.

Suuremat tähelepanu pälvis kohtumisel alanud aasta suursündmus, kus juulist alates võtab Eesti sisse Euroopa Liidu liidrirolli. Ratas tutvustas tippjuhtidele esmakordselt Eesti rõhuasetusi Euroopa Liidu eesistumise ajal. Juba homme tulevad Eesti eesistumise prioriteedid arutamisele valitsuse kabinetinõupidamisel.

„Eesistumise õnnestumine on Eesti riigi selle aasta suurim väljakutse, mis toob meie peale mitte ainult Euroopa, vaid suure osa maailma pilgud. Paratamatult paneb see meie ametnikkonnale tuntava lisavastutuse ja olen enam kui veendunud, et te saate selle kandmisega suurepäraselt hakkama,“ ütles Ratas.

Allikas: Vabariigi Valitsus