Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Ratas: Euroopa Liit on muutunud meie igapäevaelu lahutamatuks osaks

25.03.2017

Rooma, 25. märts 2017 – Peaminister Jüri Ratas ütles Rooma lepingute 60. aastapäeval, et Rooma tippkohtumise eesmärk on kinnitada tahet ühiselt edasi minna ja seada sihti järgnevaks kümnendiks. Peaministri sõnul on oluline pakkuda reaalseid lahendusi tulevikuks ning Euroopa Liitu paremini inimestele lähemale tuua. “Ainult nii oskame väärtustada seda kõike, mis tänu koostööle Euroopas on inimeste elus paremaks muutunud.”

“Täna saame uhkustundega südames öelda, et oleme palju saavutanud ning meie ühtsuse najal ja ühistööna loodu on ajaloos kordumatu. Selle aasta teises pooles on meie kord seda ühist aeda edasi harida,” ütles peaminister Ratas.

Peaministri sõnul on Euroopa Liidu kõige suurem saavutus rahu hoidmine, inimeste julgeolek ja vabaduste ühine teostamine. “Nende Euroopa saavutuste ja väärtuste teadvustamine on ülioluline, ajastul mil Euroopat ühendanut seatakse pidevalt küsimuse alla,” ütles Ratas.

“Rahu, demokraatia, õigusriik ja Euroopa heaolumudel on haprad ja vajavad pidevalt hoolt. Ei ole sugugi iseenesest mõistetav, et käesolev sajand saab olema rahvusvahelistel reeglitel ja inimväärikuse austamisel põhinev “Euroopa sajand”. Peame juba täna otsustama, kus me mõnekümne aasta pärast olla tahame ning sihikindlalt selle nimel tööd tegema,” ütles peaminister Ratas Euroopa Liidu hetkeolukorda kommenteerides.

Peaministri sõnul on Euroopa demokraatlik ja sotsiaalne mudel parim lahendus inimeste hirmude maandamiseks muutuvate olude ees.

“Väljakutsed nagu üleilmastumine ja tehnoloogiline areng tuleb pöörata võimalusteks – peame suurendama inimeste vabadusi, seisma Euroopat lõhestavate tarade vastu,” rõhutas Ratas.

Fotod Roomast (täieneb): https://www.dropbox.com/sh/xwbo1z7zktpjsxr/AAB4rIsTUIKTP9FisvaKn4Oaa?dl=0

Allikas: Vabariigi Valitsus