Esita küsimus elik@nlib.ee

Peaminister Ratas: Eesti soovib eesistumisega tugevdada Euroopa ühtsust

30.05.2017

Peaminister Jüri Ratas ja valitsuse liikmed arutasid kohtumisel Euroopa Parlamendi presidendi ja fraktsioonide juhtidega Eesti eesistumise prioriteete ning koostööd teisel poolaastal.

„Eesti eesistumise üks üldistest eesmärkidest on säilitada ja tugevdada Euroopa Liidu ühtsust,“ lausus Ratas. Samuti tõdes peaminister, et Eesti roll eesistujana on tasakaalu leidmine Euroopas valitsevate erinevate arvamuste, traditsioonide ja huvide vahel. „Meie ühtsuse ja otsustamisvõime proovikiviks ongi see, kuidas me suudame ühiseid eesmärke ellu viia,“ lisas ta.

Ratas tutvustas kohtumisel Euroopa Parlamendi presidendi Antoni Tajani ja Euroopa Parlamendi fraktsioonide juhtidega ka Eesti eesistumise nelja prioriteeti – avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa, turvaline ja kaitstud Euroopa, andmete vaba liikumine ja digitaalne Euroopa ning kaasav ja kestlik Euroopa.

„Eesti üheks prioriteediks olev digitaalne Euroopa tähendab lahendusi , mis puudutavad meie kõikide igapäevaelu,“ märkis peaminister. „Digitaalne ühisturg võib Euroopa majandusele tuua 400 miljonit eurot ning luua tuhandeid uusi töökohti. Euroopa peab siin tegutsema kiiresti, et teistest mitte maha jääda.“

Ratase sõnul teeb Eesti oma parima, et leida tasakaalus lahendusi ka näiteks rändeküsimustes, kliima ja energia, aga ka panganduse valdkonnas, kus Eesti eesistumise ajal on arutusel mitmed mahukad eelnõude paketid.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik 1. juulist kuni 31. detsembrini. Eesistujariigi ülesanne on korraldada Euroopa Liidu Nõukogu istungeid ja töörühmade tööd – kujundada päevakorrad, juhatada istungeid ja kohtumisi ning selgitada aruteludes välja ühised seisukohad.

 

Allikas: eesistumine.ee