Esita küsimus elik@nlib.ee

Partsi hinnangul võiks brittide eeskujul mõelda, kuidas EL-i ka väikeriikide huvidele vastavalt reformida

18.02.2016

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Juhan Parts ütles, et Brexiti arutelude taustal võiks kaaluda ka seda, kuidas reformida Euroopa Liitu nii, et see rohkem ka väikeriikide huvidele vastaks.

“Meie jaoks on kindlasti asju, mis Euroopa Liidu puhul meile ei meeldi ja kui nüüd britid on tõstnud üles küsimuse, et Euroopa Liit vajab teatud reforme, siis ma arvan, et ka väikeriigid võiks vaadata natuke laiemalt, mismoodi Euroopa Liitu muuta tuleks, et ta arvestaks ka väikeriigi huve ja arvestaks ennekõike seda, et meie majandus ei jõua arenenud Euroopa majandustele järele,” ütles Parts “Terevisioonis”.

Parts nimetas probleemina Kesk- ja Ida-Euroopa riikide majandused. “See, mille peale loodeti kümme aastat tagasi, et selline majanduslik järelejõudmine [Lääneriikidele] on iseeneslik. Ei ole. Ja ma arvan, et kui see majanduslik lõhe jääb 10-20 aastase perspektiivis endiseks, siis see on tegelik probleem, kuidas Euroopa Liidu ühtne turg saab funktsioneerida,” arvas Parts.

Partsi sõnul on Euroopal Liidul ja Suurbritannial mõlemal teineteist vaja. “Sellest referendumist ei võida mitte keegi,” ütles Parts ja lisas, et Eestil oleks kindlasti vaja, et Suurbritannia jääks Euroopa Liitu.

 

Loe edasi: uudised.err.ee