Esita küsimus elik@nlib.ee

Paet tegi seoses Estonian Airiga ettepaneku muuta EL-i seadusandlust

11.11.2015

Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet tegi ettepaneku EL-i seadusandluse muutmiseks, et võimaldada ka Euroopa Liidu keskosast kaugel olevatele väikestele liikmesriikidele normaalsed lennuühendused.

Paet ütles täna oma sõnavõtus Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Brüsselis, et lennunduskonkurents ei toimi normaalselt vähese elanikkonnaga ning EL-i keskosast kaugetes riikides, mistõttu EL-i seadusandlus vajab muutmist.

“Euroopa Komisjon otsustas laupäeval, et lennufirma Estonian Airi omaniku ehk Eesti riigi tehtud sissemaksed Estonian Airi ei ole kooskõlas riigiabi reeglitega ning tuleb tagasi maksta,” ütles Paet oma sõnavõtus. “See tõi kaasa Eesti lennufirma tegevuse lõpetamise, mis halvendab oluliselt Eesti konkurentsivõimet ning jättis tööta 160 inimest,” lisas ta.

Paet viitas, et Euroopa Komisjoni väide oli see, et Eesti riigi kui omaniku tehtud maksed kahjustavad konkurentsi. “Samas, millisest konkurentsist on jutt? Eestis on vähe inimesi ning vahemaad Euroopa keskustega on pikad,” ütles Paet. “Enamik Euroopa lennufirmasid pole soovinud kunagi Eestisse lennata. Samas suurendab Estonian Airi tegevuse lõpetamine oluliselt riski Eesti konkurentsivõime vähendamiseks ning muudab veelgi raskemaks ühendused Eesti ja muu Euroopa vahel,” lisas ta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee