Esita küsimus elik@nlib.ee

Paet: kõik, mida Euroopa kaitses teeb, peaks olema koostöös NATO-ga

23.11.2016

Euroopa Parlament võttis täiskogu istungil vastu Euroopa kaitsekoostöö arendamise raporti. Raporti esitanud Eesti parlamendisaadik Urmas Paet ütles, et kõik, mida Euroopa kaitsevaldkonnas teeb, peaks olema koostöös NATO-ga.

Paeti esitatud raportit toetas 369 europarlamendi saadikut, 255 olid vastu ning 70 jäi erapooletuks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Muu hulgas soovitab Paet oma raportis Euroopa Liidu riikidel sarnaselt NATO liikmesriikidele seada oma eesmärgiks kulutada kaitsele kaks protsenti SKT-st.

Lisaks soovitatakse Euroopa Liidul toetada liikmesriike NATO infrastruktuuride arendamisel, liikmesriikide kaitsetööstuse koostööd ja selle arendamist ning kaitseväe-Schengeni loomist.

Urmas Paet selgitas “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et kõik asjad, mida Euroopa kaitses teeb, peaks olema koostöös NATO-ga.

“Aidata NATO-t täiendada valdkondades, kus Euroopa ekspertiis on parem või Euroopal on võimalusi rohkem. See puudutab näiteks hübriidkonflikti temaatikat, see puudutab küberjulgeolekut, see puudutab energiajulgeolekut, aga ka seda, et Euroopa Liit saab toetada NATO-s tehtud otsuste täideviimist,” rääkis Paet.

 

Loe edasi: uudised.err.ee

Vt ka Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis pressiteadet