Esita küsimus elik@nlib.ee

Ossinovski osaleb Euroopa Liidu sotsiaaltippkohtumisel

07.03.2017

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski juhib kolmapäeval Brüsselis Euroopa Liidu sotsiaaltippkohtumisel teemaplokki, kus arutakse Euroopa tööstuse tuleviku üle. 

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski juhib kohtumisel tulevase ELi Nõukogu eesistujana teemaplokki tööstuse tulevikust ning töötamise uutest vormidest. „Tulevikutöö on paljuski seotud digipädevustega ning Euroopal tuleb leida lahendused, kuidas tagada vajalikud oskused erinevate sektorite töötajaile. Piiratud tööjõu tingimustes ja tihenevas globaalses konkurentsis peitub Euroopa tööstuse konkurentsivõime õigete oskustega töötajates ning digitaliseeritud ja targas tootmises,“  ütles Ossinovski.

Kohtumisel osalevad lisaks Eesti delegatsioonile Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Euroopa Nõukogu president Donald Tusk, Euroopa Komisjoni, praeguse Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja Malta esindajad ning sotsiaalpartneritena tööandjate ja ametiühingute esindajad.

Kohtumise eesmärgiks on arutada võimaluste üle, kuidas edendada tööhõivet, tagada inimestele piisavad sissetulekud ning kuidas soodustada sotsiaalset kaasatust. Samuti avaldatakse arvamust uute töövormide ja tööstuse tuleviku ning Euroopa sotsiaalõiguste samba ning sotsiaalpartnerite rolli üle.

Ministrit saadavad visiidil Euroopa Liidu Eesti esinduse asejuht Clyde Kull, Euroopa Liidu sekretariaadi nõunik Triin Uusberg, sotsiaalministeeriumi eurokoordinatsiooni ja välissuhete osakonna juhataja Kristi Suur, sotsiaalministeeriumi sotsiaalvaldkonna nõunik Brüsselis Helena Pall ning Euroopa Liidu Eesti alalise esinduse töövaldkonna nõunik Ethel Bubõr.

Allikas: Sotsiaalministeerium