Esita küsimus elik@nlib.ee

Näitus „Euroinfo telefon: 15 kõnekat aastat“.

19.11.2015

Neljapäevast 19. novembrist on Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse saalis avatud näitus „Euroinfo telefon: 15 kõnekat aastat“.

2015. aastal tähistame tasuta euroinfo telefoni 15ndat tegevusaastat. Nendesse aastatesse mahub nii tõuse kui langusi, nii väiksemaid kui suuremaid Eesti ajaloo sündmusi. Kõrghetked jäid aastatesse, mil toimusid liitumisläbirääkimised ja referendum, liitumine Euroopa Liiduga ja ühisrahaga euro.

Rahvusraamatukogu EL infokeskuse juures tegutsev tasuta euroinfo telefon, numbriga 800 3330, loodi pilootprojektina 1999. a. novembris ning käivitati täismahus teenusena 4. mail 2000. aastal.

Infotelefoni avamise eesmärgiks oli muuta Euroopa Liidu alane teave üldsusele paremini kättesaadavaks, vastata tasuta numbril ELi teemalistele küsimustele, jagada ja pakkuda tasuta infomaterjale ning korraldada avalikkusele suunatud infoüritusi.

Näituse väljapanek koosneb euroinfo telefoni üritusi ja tegemisi jäädvustavatest fotodest ja artiklitest ning infotelefoni reklaamivatest trükistest ja toodetest.

Näitus jääb avatuks 14. detsembrini.