Esita küsimus elik@nlib.ee

Mitu EL-i riiki viib sisse ajutise piirikontrolli

14.09.2015

Osa Euroopa Liidu riikidest järgivad Saksamaa eeskuju ja kehtestavad ajutise piirikontrolli.

Austria asekantsleri Reinhold Mitterlehneri sõnul saadab riik migrantide vooga tegelema ka sõjaväe, vahendas Reuters.

“Kui Saksamaa viib sisse piirikontrolli, siis peab Austria panema paika tugevdatud kontrolli. Me teeme seda nüüd,” ütles Mitterlehner.

Austria kantsler Werner Faymann ütles, et ta ei tea ühtki juhtumit, kus Saksamaa oleks pärast piirikontrolli kehtestamist saatnud migrandi Austriasse tagasi.

Slovakkia siseministeerium teatas samuti, et on kehtestanud piiridele Austria ja Ungariga ajutise kontrolli. Piirile saadetakse täiendavalt 220 politseinikku. Ministeeriumi kinnitusel jälgitakse olukorda ja koordineeritakse oma tegevust Austria, Ungari ja Tšehhi võimudega.

Poola peaminister Ewa Kopacz ütles, et riik on võimalike ohtude tõttu valmis kehtestama piirikontrolli piiridel teiste Euroopa Liidu riikidega.

“Nii pea kui mulle saabub teade ohust piirijulgeolekule, taastab Poola kontrolli piiridel,” rääkis ta. “Me võtame vastu vaid nii palju pagulasi kui suudame, mitte ühtki rohkem või vähem,” lisas ta.

Kopacz ütles ka Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile, et Poola ei nõustu automaatsete põgenikekvootidega. Poola nõuab tema sõnul kontrolli tugevdamist Euroopa Liidu välispiiridel.

Hollandi politsei teatas, et hakkab piiridel läbi viima pistelisi kontrolle.

 

Loe edasi: uudised.err.ee