Esita küsimus elik@nlib.ee

Ministeerium: uuel EL-i eelarveperioodil ei tohi korrata varem tehtud tarbetuid investeeringuid

18.02.2015

Rahandusministeerium korraldab alates homsest infotuuri, kust tutvustatakse uue Euroopa Liidu eelarveperioodi toetusi, tähtis on, et enam ei korrata eelmisel eelarveperioodil tehtud jätkusuutmatuid investeeringuid.

Viimase kümne aasta jooksul kulutati Eestis 4,1 miljardit eurot Euroopa Liidu tõukefondide raha. Seni on eurotoetuste abil tehtud korda suur osa Eesti baastaristust ehk üle 600 kilomeetri maanteid, olulisi liiklussõlmi, raudteetaristut ja parandatud on ka joogivee- ja kanalisatsioonisüsteeme, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Euroraha on aidanud elu säilitada ja töökohti luua ka ääremaal. Võrumaal Läti piiri ääres Varstu vallas tegutsev Krabi külaselts on näiteks taastanud vana rahvamaja, kus elavad õpilaskodus ka Krabi kooli õpilased.

“Töökohti on juurde tulnud, laste arv suureneb. Seda on väga vaja, sest vastasel juhul me lihtsalt sureme välja siin piiri ääres. Siin ei ole ju selliseid võimalusi, et vald saaks toetada,” rääkis Krabi külaseltsi juht Jaana Kõvatu.

Väga tähtis on, et uuel eelarveperioodil ei korrataks eelmisel perioodil tehtud tarbetuid ja jätkusuutmatuid investeeringuid.

Artikkel jätkub ERRi uudisteportaalis.