Esita küsimus elik@nlib.ee

Mikser: võitlus terrorismi vastu vajab ühtset tegutsemist

24.03.2017

Välisminister Mikser kinnitas eile Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel Washingtonis, et Eesti jätkab kindlalt võitlust terrorismiga ning et turvaline ja kaitstud Euroopa on Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteet.

“Terrorismil ei ole kohta meie maailmas ning Eesti jätkab panustamist terrorismivastasesse võitlusesse,“ rõhutas välisminister. “Kuuludes Daeshi-vastase koalitsiooni juhtrühma, otsime võimalusi oma panuse suurendamiseks,“ kinnitas ta.  Eesti osaleb Daeshi-vastases sõjalises operatsioonis ning on samuti panustanud Daeshi-vastasesse võitlusesse varustusega.  Daeshist vabastatud alade demineerimiseks on Eesti andnud rahalist toetust ning on toetamas ÜRO arenguabi programmi kaudu nende alade stabiliseerimist.

“Ka Euroopa Liidu eesistujana hoiame terrorismivastase võitluse küsimust kindlalt päevakorras,“ rõhutas Mikser.

Välisministri sõnul väärib Daeshi-vastase koalitsiooni tegevus tunnustust.  “Kindlasti ei ole see võitlus kerge ning selle õnnestumiseks tuleb eelkõige tõhustada rahvusvahelist koordinatsiooni ja infovahetust,” märkis välisminister.

Daeshi-vastane koalitsioon moodustati 2014. aastal ning see koosneb 68 osapoolest, mille hulka kuuluvad ka EL, Araabia Liiga ja Interpol.

Allikas: eesistumine.ee