Esita küsimus elik@nlib.ee

Mikser: tugev ja ühtehoidev Euroopa on meie ühiste väärtuste, rahu ja stabiilsuse parim tagaja

13.01.2017

Välisminister Sven Mikser arutas täna Vilniuses kohtumisel Leedu välisministri Linas Linkevičiusega Eesti ja Leedu suhteid, julgeolekut, Euroopa tulevikku ning regionaalset koostööd.

Välisminister Mikser sõnas kohtumisel, et Eesti ja Leedu on head sõbrad, kes mõistavad välispoliitika- ja julgeolekuküsimusi sarnaselt. Mikser rõhutas, et tihe regionaalne koostöö on vajalik inimeste turvatunde ja heaolu suurendamiseks ning lisas, et Balti koostöö eesistujana keskendubki Eesti käesoleval aastal eelkõige Balti riikide julgeolekule ja kaitsele.

Eelseisvast Euroopa Liidu eesistumisest rääkides sõnas Mikser, et Eesti prioriteetideks on peale digitaalteemade ja julgeoleku ka kaasava, avatud ja uuendusmeelse majanduse ja ühiskonna arendamine. „Tugev, arenemisvõimeline ning ühtehoidev Euroopa on meie ühiste väärtuste, rahu ja stabiilsuse tagaja. Euroopa Liit on seeläbi usaldusväärne ka oma kodanike silmis, võimeline lahendama kriise ning viima ellu oma eesmärke,“ sõnas Mikser.

Välisminister Mikser märkis, et Eesti ja Leedu näevad ka Euroopa ees seisvaid murekohti väga sarnaselt. „Julgeolek on meie ühine katsumus nii Venemaa agressiivse käitumise kui terrorismiohu tõttu,“ sõnas Mikser.

Välisministrid rõhutasid ka pühendumust Rail Balticule ning kinnitasid, et uute ühenduste rajamine Euroopaga on piirkondliku energiajulgeoleku kindlustamise võti.

Välisminister Mikser viibib Leedus täna ja homme ning osaleb ka Trakai linnas toimuval traditsioonilisel mitteametlikul rahvusvaheliste julgeolekuekspertide kohtumisel.

 

Allikas: Välisministeerium