Esita küsimus elik@nlib.ee

Mihkelson põgenikekriisist: täna on küsimuse all kogu Euroopa Liidu püsima jäämine

08.09.2015

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul näitavad Türgi rannikul tehtud pildid uppunud 3-aastasest Süüria poisist Ailanist põgenikekriisi dramaatilist poolt, kuid tema arvates võib liigselt emotsionaalsele tasandile laskumine kriisile lahenduste otsimist takistada.

“Kahtlemata olid need dramaatilised kaadrid ja kahjuks neid tuleb nii otse sõjakoldest Süüriast, kus hukuvad naised ja lapsed, kui ka mujalt maailmast,” nentis Mihkelson saates “Välisilm” antud intervjuus.

Samas ei võrdleks Mihkelson hiljuti paljusid puudutanud fotot teiste samalaadsete märgiliste ülesvõtetega, sest rändekriis, millega Euroopa Liit täna silmitsi seisab, on tunduvalt rängem kui varem toimunud kriisid.

“Pärast sel nädalavahetusel Luxembourgis toimunud kohtumist oma Euroopa kolleegidega võin küll öelda, et tegemist on võib olla ühe tõsiseima kriisiga Euroopa Liidu ajaloos,” tunnistas Mihkelson, kes lisas, et täna ei ole küsimuse all mitte ainult Schengeni viisaruumi vaid kogu Euroopa Liidu püsima jäämine.

 

Loe edasi: uudised.err.ee