Esita küsimus elik@nlib.ee

Mihkelson ja Hanso on töövisiidil Armeenias

30.05.2017

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso on täna ja homme töövisiidil Armeenias. Kohtumistel nii valitsuse kui parlamendi esindajatega keskendutakse kahepoolsetele suhetele ning Euroopa Liidu idapartnertnerlusprogrammile.

„Euroopa Liidu idapartnerlusprogramm on Eesti eesistumisel üks keskne välispoliitiline teema, mistõttu ka kohtumised Armeenias keskenduvad sellele,“ ütles väliskomisjoi esimees Marko Mihkelson. „Kuigi Armeenia on otsustanud liituda Venemaa juhitud Euraasia Liiduga, jagub koostöö ruumi kindlasti ka Euroopa Liiduga.”

Mihkelsoni sõnul on Eesti jaganud ja valmis ka edaspidi jagama Armeeniale oma ülemineku- ja reformikogemuse parimat praktikat demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel. Senine arengukoostöö on puudutanud e-riigi ja hariduse valdkonda. Erinevate projektide kaudu on toetatud demokraatia arengut, IT-sektorit ja ettevõtlust.

Mihkelson rõhutas, et Euroopa Liidu idaparterluspoliitika lähiaastate peamiseks väljakutseks on Armeenia ja Euroopa Liidu suhete süvendamine ja riigi jätkuv demokratiseerumine. Ta avaldas lootust, et Eesti eesistumise ajal saab allkirjad Armeenia ja Euroopa Liidu vaheline raamleping. /…/

Teisipäeval osalevad nad Euroopa Liidu ja Armeenia suhteid käsitleval konverentsil, kus arutatakse Euroopa Liidu naabruspoliitikat ning sidemeid Venemaa ja Hiinaga.

Allikas: Riigikogu