Esita küsimus elik@nlib.ee

Migratsioonilaine jõudis Horvaatiasse, politsei lubas kõik inimesed keskustesse paigutada

16.09.2015

Horvaatia politsei teatas, et Serbiast on hakanud saabuma palju Lähis-Ida migrante. Võimude kinnitusel viiakse kõik inimesed Zagrebi lähistel asuvasse vastuvõtukeskusesse.

Vukovari-Srijemi maakonna politsei pressiesindaja kinnitas, et prognoosid on paika pidanud ning riiki on hakanud Serbiast migrante saabuma. Varem nägi Reutersi ajakirjanik ka ise, kuidas umbes 100 inimest üle põldude kõndides riigipiiri ületas.

Eile hakkasid Ungaris kehtima rangemad migratsiooni ja piiriületust puudutavad seadused, mille rakendamine tähendas sisuliselt seda, et Ungari ja Serbia piirist ei saa enam nii lihtsalt üle. Ebaseaduslikke piiriületajaid ja uue turvatara rikkujaid ähvardavad aga karmimad karistused. Samuti on Budapest teatanud, et saadab Serbiasse tagasi kõik need inimesed, kes Ungari võimudele varjupaigataotlust ei esita, vaid soovivad kuhugi edasi liikuda.

Eksperdid hoiatasid, et Ungari otsus tähendab seda, et migrandid hakkavad nüüd teisi marsruute otsima ning löögi alla langevad tõenäoliselt Horvaatia ja Rumeenia.

Loe edasi: uudised.err.ee