Esita küsimus elik@nlib.ee

May tahab kiiresti Brexiti-järgset julgeolekulepet EL-iga

19.02.2018

Briti peaminister Theresa May kutsus laupäeval jõudma Euroopa Liiduga kiiresti kokkuleppele julgeolekukoostöös pärast Brexitit.

Hetkel ei eksisteeri mitte ühtegi kokkulepet EL-i ja mõne kolmanda riigi vahel, mis “hõlmaks meie olemasoleva suhte sügavust ja ulatust”, ütles May Saksamaal Müncheni julgeolekukonverentsil.

Ta rõhutas, et ple mingit põhjust, miks EL ja London ei suudaks leppida kokku praktilistes vahendites, mida kasutada sügava ja erilise partnerluse loomiseks julgeoleku vallas.

“Me ei saa arutelu selle küsimuse üle edasi lükata,” sõnas Briti peaminister. “See ei või olla aeg, mil keegi meist saab lubada rivaalitsemist partnerite vahel, jäiku institutsionaalseid piiranguid või kivistunud ideoloogiat meie koostöös ja lubada sel ohustada meie kodanike julgeoleku”.

Ta hoiatas, et kui 2019. aasta märtsiks Brexiti-järgses julgeolekus kokkuleppele ei jõuta, võib peatuda tagaotsitavate väljaandmine Euroopa vahistamismääruse alusel. 2019. aasta märtsis peaks Suurbritannia ametlikult blokist välja astuma.

Loe edasi: err.ee