Esita küsimus elik@nlib.ee

Malta avalikustas oma eesistumise võtmeteemad ja veebilehe

23.11.2016

Vahetult enne Eestit pool aastat Euroopa Liidu Nõukogu tööd juhtiv Malta avalikustas oma eesistumise ametliku veebilehe eu2017.mt ning teemad, kus soovib enim näha liikmesriikide liikumist ühiste otsuste suunas. Maltale olulised teemad on ränne, ühtne (digitaalne) turg, julgeolek, sotsiaalne ühtekuuluvus, naabruspoliitika ja merendus.

Malta asepeaminister Louis Grech ütles, et Malta eesistumise jooksul peaks keskenduma tulemustele valdkondades, mis puudutaksid tuntavalt Euroopa kodanike elu.

Koos ametliku veebilehe ja võtmeteemadega esitles Malta oma eesistumise visuaalset identiteeti ehk kujundusi ja sõnumeid, mis iseloomustavad ja tõstavad esile Maltat kui eesistujat kõikjal Euroopas järgmise aasta esimeses pooles. Värviküllase ja pilkupüüdva visuaalse identiteedi ja logo loojaks on Malta kunstide, teaduse ja tehnoloogia kolledži õpilane Alexia Muscat. 29 töö seast parimaks tunnistatud lahenduse looja Muscat ammutas inspiratsiooni Malta ristist. Seega sümboliseerib logo eesistujariigi Malta traditsioone ja ajalugu, aga peaks vallandama ka ideed Euroopa ühisest tulevikust.

Eesti võtab Maltalt eesistumise üle 1. juulil 2017. Nagu eesistujatele tavaks esitleb Eestigi oma eesistumise võtmeteemasid ehk prioriteete, ametlikku veebilehte ja visuaalset identiteeti vahetult enne eesistumise algust. Seniks on Euroopa pilgud Maltal.

 

Allikas: eesistumine.ee