Esita küsimus elik@nlib.ee

Makedoonia asepeaminister ERR-ile: oleme valmis EL-iga liituma 2025. aastal

16.03.2018

Makedoonia asepeaminister Bujar Osmani ütles ERR-i ajakirjanikule Johannes Trallale Skopjes antud intervjuus, et kui tema riigile antaks viimaks võimalus alustada Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi, oleks Makedoonia valmis ühendusega liituma aastal 2025. Seni on Makedoonia liitumiskõnelused Brüsselis blokeerinud Ateena, kes ei ole nõus Makedoonia Vabariigi nimekujuga.

See on ajalooline aasta. Kui me saame nimeküsimuse sel aastal lahendatud, siis jaguneb meie riigi ajalugu kaheks – enne 2018 ja pärast 2018.

Kui teil ei õnnestu praegusel soodsal hetkel nimevaidlust lahendada, mis siis saab? Te olete Kreeka võimudega veerand sajandit läbirääkimisi pidanud. Märtsi lõpp saabub paari nädala pärast.

Elu muidugi jätkub, aga ma ei taha praegu mõelda plaan B peale. Kui me selle võimaluse maha magame, seisab meil ees väga ennustamatu dekaad, ennustamatus piirkonnas, ennustamatu geopoliitilise kontekstiga. Eriti arvestades viimasel ajal aset leidnud kolmandate osapoolte sekkumist. Siin on küsimus piirkonna stabiilsuses.

Loe edasi: err.ee