Esita küsimus elik@nlib.ee

Macron otsib EL-i tööturu reformi plaanile Kesk- ja Ida-Euroopast toetust

24.08.2017

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles kolmapäeval, et Euroopa Liidu reeglid, mis puudutavad lähetatud töötajaid, tekitavad rikkamates liikmesriikides ebaõiglast konkurentsi.

“Euroopa ühisturg ja töötajate vaba liikumine pole mõeldud selleks, et tekiks allakäigu võidujooks sotsiaalsete tagatiste asjus,” vahendasid Politico ja Financial Times Macroni sõnu Austrias. “See on just see, mis toidab populismi ning õõnestab usaldust Euroopa projekti vastu,” lisas ta.

Visiit oli osa Prantsusmaa presidendi ringreisist Kesk- ja Ida-Euroopa riikides. Salzburgis kohtus ta kolmapäeval lisaks Austria liidukantslerile Christian Kernile ka Slovakkia peaministri Robert Fico ja Tšehhi peaministri Bohuslav Sobotkaga.

Lähetatud töötajaid puudutav direktiiv (96/71/EÜ) lubab EL-i ettevõtetel lähetada töötajaid tööle teistesse liikmesriikidesse, kuid töötajate hüvitised ja maksud arvestatakse endiselt koduriigi taseme järgi. Kriitikud on nimetanud sellist võimalust aga “sotsiaalseks dumpinguks”, sest vaesematest liikmesriikidest rikkamatesse riikidesse lähetatud töötajate tööd on paratamatult odavam kasutada ning mõnes sektoris kasutatakse seda laialdaselt.

Loe edasi: uudised.err.ee