Esita küsimus elik@nlib.ee

Maasikas: Eesti toetab Moldova püüdlusi siduda end tugevamalt Euroopa Liiduga

10.02.2017

Täna, 10. veebruaril kohtus Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas Tallinnas Moldova välisasjade ja Euroopa integratsiooni aseministri Daniela Morariga, et arutada Moldova edusamme Euroopa Liidu suunal ning novembris toimuva idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistusi.

Matti Maasikas rõhutas, et Moldova on Euroopa Liiduga assotsieerumislepingu ja laiendatud vabakaubanduslepingu rakendamiseks võtnud vastu reformikava, mille täitmist peab Moldova tõsiselt võtma. Eriesindaja sõnul toetab Eesti Moldova püüdlusi siduda end tugevamalt Euroopa Liiduga. „Soovitud tulemuse saavutamiseks on vaja olla konkreetne ja teada, mida tahetakse ning mis on reaalne,“ ütles Maasikas. „Euroopa Liiduga kõneldes tuleb end alati hästi ette valmistada ja olla ambitsioonikas, samas peab arvestama ka tasakaalustatud lähenemise vajadusega, sest nagu kõik Euroopa Liidu ühtse välispoliitika valdkonnad vajab ka idapartnerlus otsusteks liikmesriikide konsensust,“ nentis Maasikas.

Maasika hinnangul oleks tervitatav, kui nii ELiga assotsieerunud riigid kui ka idapartnerlusriigid teeksid tihedamat omavahelist koostööd ja seaksid ka koos sihte.

Moldova on üks Eesti arengukoostöö võtmepartnereid ja 2016-2018 a. strateegia on juba kolmas samalaadne. Koostööd tehakse nii tervishoiusektoris kui demokraatlike riigistruktuuride tugevdamisel, kodanikuühiskonna ja maapiirkondade arengu toetamisel. Kõikides nendes valdkondades pööratakse tähelepanu infotehnoloogiale ja e-riigi lahenduste tutvustamisele ning juurutamisele nii igapäevaelus kui ülikoolihariduses. 2016. aastal andis Eesti Moldovale ametlikku arenguabi 950 000 eurot ja sarnane summa on ette nähtud ka selleks aastaks.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576800…

Allikas: Välisministeerium