Esita küsimus elik@nlib.ee

Maasikas Brexitist: aega hakkab napiks jääma

14.11.2017

Eesti valitsuse Brexiti-koordinaator Matti Maasikas tunnistas, et Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi läbirääkimistel viimase väljaastumise (Brexit) tingimuste üle hakkab aega väheks jääma, kuid võimalus kokkuleppeks on siiski veel olemas.

“Aega hakkab napiks jääma. Aga võimalus kokkuleppele jõuda on jätkuvalt olemas. Ma isiklikult olen ikkagi optimistlik, et kokkuleppele jõutakse,” ütles Maasikas esmaspäeval BNS-ile.

“Detsembri ülemkoguni(, kus Euroopa Liidu valitsusjuhid peaks andma oma hinnangu läbirääkimistele – BNS) on ju veel viis nädalat,” lisas Eesti-sisese ametkondadevahelise Brexiti-töörühma juht Maasikas.

Euroopa Liidu valitsusjuhid oleksid pidanud juba oktoobri ülemkogul Brexiti kõneluste edu korral andma oma nõusoleku läbirääkimiste teise etapi alustamiseks. Kuna aga läbirääkimistel Ühendkuningriigi lahkumistingimuste üle pole EL-i hinnangul piisavat edu saavutatud, lükkus heakskiidu andmine teise etapi alustamiseks 14.-15. detsembri ülemkogusse. Läbirääkimiste teises etapis pannakse paika Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevased suhted.

Loe edasi: err.ee