Esita küsimus elik@nlib.ee

Maaeluminister osaleb EL põllumajanduspoliitika tuleviku teemalisel kohtumisel

02.09.2016

Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb täna Prantsusmaa põllumajandusministri kutsel toimuval Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemalisel arutelul.

Põllumajandusministrite kohtumisel keskendutakse Euroopa Liidu ühisele põllumajanduspoliitikale pärast aastat 2020. „Kindlasti peab paranema Euroopa Liidu valmisolek põllumajandusega seotud kriisideks ja põllumehele tuleb anda mõjusamad tööriistad sellega võitlemiseks,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Tugevnema peab orienteeritus turule ja toetused peavad aitama kaasa konkurentsivõime suurendamisele avatud turu tingimustes ning toidutootja positsiooni parandamisele tarneahelas. Praegu saab põllumees liiga väikse osa oma toodangu lõpphinnast,“ lisas Kruuse.

Ministri sõnul tuleb kõne alla ilmselt ka võimalik Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust ja selle mõju ühisele põllumajanduspoliitikale. „Kui Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust, siis on sellel kindel mõju ühenduse eelarvele ja seeläbi kogu Euroopa Liidu ühisele põllumajanduspoliitikale,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „See võib tähendada tulevikus survet ka põllumajandustoetuste vähenemiseks.“

Ministrit saadavad kohtumisel kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Allikas: Maaeluministeerium