Esita küsimus elik@nlib.ee

Lilleväli: liikmesriikidel puuduvad Schengeni sisepiiridel kontrolli taastamiseks vajalikud ressursid

05.12.2015

Schengeni ruumi lõppemisest on vara rääkida, sest see oleks Euroopa Liidule tervikuna väga suur majanduslik tagasiminek ning mitte ükski liikmesriik ei suudaks taastada täielikku piirikontrolli, kuna selleks puudub vajalik taristu kui ka inimressurss, leidis Eesti Schengeni viisaruumiga liitumise projektijuht Piret Lilleväli.

Piret Lilleväli tunnitas “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et Schegeni tervis pole viimasel ajal küll kõige parem, kuid siiski on tema arvates ennatlik rääkida viisaruumi lõppemisest.

“Täna tulin ma ise Helsingisse ja kõige selle valguses, millest on viimastel päevadel räägitud, tuli mulle meelede, kuidas ma olen oma elus kümneid kui mitte sadu tunde sadamas piirikontrollis oodanud,” rääkis Lilleväli.

Ta märkis, et keegi sellist aega tagasi ei soovi ja tänases olukorras oleks Schengeni ruumi sulgemine suur tagasiminek just majanduslikust vaatenurgast vaadates.

“Ma arvan, et praegu tegeletakse nende samade reeglite raames, mis on Schengeni süsteemis alati olemas olnud ehk ajutist piirikontrolli võib taastada ja seda ka tehakse,” märkis Lilleväli.

 

Loe edasi: uudised.err.ee