Esita küsimus elik@nlib.ee

Leppiman: Eesti elektriturg jätkub täpselt nii nagu senini

30.11.2016

Kuigi Postimehes teisipäeval avaldatud artikli väitel pöörab Euroopa Komisjonis lähiajal arutlusele tulev seadusemuudatus eestlastele harjumuspäraseks kujunenud elektrituru pea peale, siis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ando Leppimani sõnul tähendab nn energia talvepakett, et meie elektriturg jätkub senisel kujul ning sellist turukorraldust üritatakse nüüd juurutada ka mujal Euroopa Liidus.

Postimehe artiklis väideti, et tarbijad hakkavad seadusemuudatuse tõttu tulevikus lisaks tarbitud elektrile maksma võimsustasu ka reservis seisvatele elektrijaamadele.

Maailma Energeetikanõukogu vanempartner Einari Kisel ütles, et tavatarbija peab suutma öelda, kui palju ta maksimaalselt tarbib ning tema jaoks koostatakse turul olevate elektrijaamade võimsuse ja isikliku elektritarbimise kokteilina pakett ehk kui ta tarbib prognoositust vähem, siis maksab ta ikka kogu paketi eest.

Ando Leppiman selgitas Vikerraadio saates “Uudis+”, et talvepakett on tõepoolest lähipäevil välja tulemas, aga kindlasti ei vasta tõele, et meie elektriturg pööratakse pea peale ja põhjust tulevikus elektrit säästa enam ei ole – pigem vastupidi.

Loe edasi: uudised.err.ee