Esita küsimus elik@nlib.ee

Lepik von Wirén: Eesti toetab Makedoonia Euroopa Liiduga lõimumist

29.11.2016

28.11.2016

Täna toimusid Tallinnas Eesti ja Makedoonia välisministeeriumi konsultatsioonid, kus arutati aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid.

Kohtumisel kinnitas Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor Aino Lepik von Wirén, et Eesti jätkab Makedoonia Euroopa Liiduga lõimumise toetamist. „Euroopa Liidu kandidaatriigina peab Makedoonia lähtuma Euroopa Liidu väärtustest ja austama õigusriigi põhimõtteid ning tagama kõik põhiõigused ja -vabadused,“ rõhutas Lepik von Wirén. „Ootame parlamendivalimiste usaldusväärset läbiviimist 11. detsembril, misjärel on võimalik kaua kestnud kriis riigis ületada,“ lisas Lepik von Wirén.

Peale selle arutati konsultatsioonidel rändega seonduvat ning Lepik von Wirén tunnustas Makedoonia panust rändekriisi lahendamisse ning valmisolekut majutada põgenikke oma territooriumil. Lisaks arutati võimalusi Eesti ja Makedoonia koostöö tihendamiseks.

Makedoonia delegatsiooni juhtis asevälisminister Ilija Isajlovski, kes kohtus Tallinnas ka valitsuse eriesindajaga EL institutsioonide juures Matti Maasikaga ja Riigikogu Eesti-Makedoonia parlamendirühmaga.

*Endine Jugoslaavia Vabariik Makedoonia

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576755…

Allikas: Välisministeerium