Esita küsimus elik@nlib.ee

Kuidas läheb Euroopa Komisjonil prioriteetide täitmine? Jälgi uue rakenduse abil!

24.10.2016

Tööturu ja majanduskasvu elavdamine, investeeringute kasv ning ühtse digituru väljaehitamine on lubadused, mille Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker käis välja pärast ametisse kinnitamist 2014. aastal. Euroopa Parlamendi ülesandeks on tagada, et need lubadused täidetakse. Junckeri 10 prioriteedi elluviimist aitab nüüd jälgida spetsiaalne multimeediarakendus, mille abil saab õigusloome liikumisel silma peal hoida.

Parlamendi poolt ametisse kinnitatud Juncker esitles oma viie aasta tööplaani saadikutele 2014. aasta sügisel. Juncker käis välja 10 prioriteeti – tegemist on erinevate valdkondadega, kus parlament on komisjonilt nõudnud uusi õigusloomeettepanekuid või muid samme.

Meie uues rakenduses kujutavad õigusloome liikumist rongid, mille sõidugraafik saab alguse hetkest, kui parlament alustab ettepaneku kallal tööd. Ühtlasi näitab rakendus „külmutatud“ õigusakte.

Rongikoosseisul klikkides ilmub vastava õigusloome kohta rohkem infot: kuulumine mõnda paketti, seotus teiste prioriteetidega, raportööride nimed ja muu.

Rakendus ei jälgi kogu ELi õigusloomet ega kõiki parlamendis päevakorral olevaid teemasid. Piirid seavad Euroopa Komisjoni 10 prioriteeti.

Allikas: europarl.europa.eu