Esita küsimus elik@nlib.ee

Koolipiima ja koolipuuvilja programmid plaanitakse liita üheks

14.04.2015

Seni eraldi toiminud koolipiima ja koolipuuvilja programmid plaanitakse koondada ühe katuse alla, kui EP põllumajanduskomisjon asub vastavat õigusloomet hääletama teisipäeval, 14. aprillil.

Ühise õigus- ja finantsraamistiku loomine vähendab halduskoormust, samuti on eesmärgiks juur- ja puuviljade ning piimatoodete kahaneva populaarsuse tõstmine Euroopa laste seas. EP veebisaidil otseülekandes jälgitav komisjoni tasandi hääletus algab Eesti aja järgi kell 16.00.

Raportöör Marc Tarabella hinnangul on äärmiselt oluline propageerida noorte hulgas tervislikku ja tasakaalustatud toitumist ning tutvustada neile toidu päritolu. “Tegemist on kohalike toodetega, mis ei pea enne meie taldrikule jõudmist tegema kolm tiiru ümber maakera,” lausub EPs sotsiaaldemokraate ja Belgiat esindav saadik.

Koolipiima programm toimib ELis juba alates 1977. aastast ja sellega on ühinenud kõik liikmesriigid. Erinevad piimatooted jõuavad ELi eelarvest tuleva toetuse abil igal aastal enam kui 20 miljoni koolilapseni. Koolipuuvilja ja -köögivilja programm käivitus 2009. aastal ja sellega on nüüdseks liitunud 25 liikmesriiki. Juur- a puuviljad jõuavad aastas üheksa miljoni lapseni.

Liikmesriigid saavad programmides osalemise üle ise otsustada ja uus ühtne raamistik suurendab nende vabadust valida, milliseid piimatooteid ning puu- ja juurvilju koolides jagatakse. Samuti on uues programmis tähtsal kohal laste harimine toitumisharjumuste vallas.
Allikas: Euroopa Parlament