Esita küsimus elik@nlib.ee

Komisjon: võtame otse vastu 50 000 aafriklast ja tugevdame tagasisaatmist

27.09.2017

Euroopa Komisjon esitles kolmapäeval Euroopa Liidu rände- ja varjupaigapoliitika edasiarendamise plaani, mis sisaldab muu hulgas ettepanekut võtta otse Aafrika riikidest vastu 50 000 pagulast, kuid samas ka tõhustada tagasisaatmispoliitikat.

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini ja Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi Frans Timmermansi hinnangul on kaks aastat tagasi käivitunud Euroopa rände tegevuskava andnud tulemusi, kuna ebaseadusliku rände vood on järsult vähenenud ning nüüd on vaja rändepoliitika täiustamiseks astuda järgmised sammud.

Komisjon soovitas kolmapäeval liikmesriikidel vastu võtta uus EL-i ümberasustamiskava, et tuua järgmise kahe aasta jooksul Euroopasse vähemalt 50 000 kõige haavatavamat inimest, kes vajavad rahvusvahelist kaitset. See on osa Euroopa Komisjoni jõupingutustest eesmärgiga pakkuda mõistlikke, turvalisi ja seaduslikke alternatiive neile, kes praegu riskivad inimkauplejate kuritegelikes võrgustikes oma eluga.

Uut kava kohaldatakse kuni 2019. aasta oktoobrini ja see tugineb praegustele edukatele ümberasustamiskavadele, mille raames on pakutud enam kui 23 000 inimesele EL-is uus kodu ja mis hakkavad nüüd läbi saama, teatas komisjoni pressiteenistus.

 

Loe edasi: err.ee