Esita küsimus elik@nlib.ee

Keskpank käivitas eurot tutvustava võistlusmängu koolinoortele

27.11.2015

Alates 25. novembrist kuni 25. veebruarini korraldab Euroopa Keskpank üleeuroopalise võistlusmängu koolinoortele, et tutvustada europangatähti ja euroala riikide münte. Võistlusel on võimalik võita uue 20-eurose meene või iPad.

Arvutimängust „Euro Run“ on oodatud osa võtma 9- kuni 12-aastased lapsed. Mängus saab proovile panna osavuse ja kiiruse ning rahatundmise oskused, mille eest saab mängus koguda lisapunkte. Euroala 100 paremat mängijat saavad Euroopa Keskpangalt uue 20-eurose rahatähega meene.

Eesti kolm parimat mängijat kutsub Eesti Pank pärast võistluse lõppu endale külla, kus toimub võitjate autasustamine ja antakse üle kolm iPadi.

Võistlusmängu eesmärgiks on pakkuda koolinoortele uusi teadmisi rahatähtede kujunduse ja turvaelementide kohta ning tutvustada euroala riikide euromüntide kujundusi. Eesti Pank kutsub kõiki koolinoori aktiivselt osalema ja oma teadmisi proovile panema.

Mängu on võimalik mängida kõigil huvilistel, kuid võistlusel osalemiseks tuleb 9- kuni 12-aastastel oma punktisumma registreerida. Kui võistleja mängib mängu mitu korda, siis võistlusel arvesse läheb ainult parim tulemus.

Täpsemad mängu ja võistlusest osavõtmise juhised.

 

Allikas: Eesti Pank