Esita küsimus elik@nlib.ee

Kellakeeramine lõppeb Euroopa Liidus järgmisel aastal

12.09.2018

Euroopa Komisjoni soovitusel võib kellakeeramine lõppeda püsivalt suveaega eelistavate riikide jaoks juba järgmise aasta märtsikuus, ülejäänud läheksid püsivale talveajale üle järgmise aasta oktoobris. Liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega, ent kellakeeramine lõppeb igal juhul.

Euroopa Liidu riikides peaks Euroopa Komisjoni ettepanekul lõppema kellakeeramine 2019. aastal ning liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega. Riigid peavad komisjonile teatama oma otsusest järgmise aasta aprillikuu jooksul, vahendasid Yle ja Euroopa Komisjoni veebileht.

Riigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.

Komisjon soovib siiski, et naaberriigid koordineeriksid kellakeeramise omavahel, ilma et see häiriks liidu sisekaubaindust. Komisjon ei soosi seda, et osa riike jätkaks kellakeeramisega, sellal kui teised loobuvad.

 

Loe edasi: err.ee