Esita küsimus elik@nlib.ee

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2015 Eesti vooru võitja on selgunud

17.03.2015

Võiduprojekt on “Europe makes School in Estonia 2014”. Reedel, 13. märtsil selgitati välja Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2015 rahvusliku vooru võitja.

Eesti parimaks tunnistati EMS Estonia projekt nimega “Europe makes School in Estonia 2014”, mille raames tutvustasid Euroopa riikidest pärit vahetusõpilased oma kultuuri Eesti koolilastele. Kolm Euroopa parimat noorteprojekti kuulutatakse välja 12. mail 2015.

Eesti võiduprojekti raames külastasid vahetusõpilased 12 erinevast riigist 25 Eesti kooli eesmärgiga tutvustada kooliõpilastele erinevaid kultuure ning suurendada rahvusvahelist üksteisemõistmist. Koostöö kooliõpilastega viidi läbi vabas mängulises õhkkonnas ning tugines mitteformaalse õppimise põhitõdedele, et nõnda propageerida sallivust ning õpilaste teadlikkust erinevatest kultuuridest. Kõik tegevused viidi läbi noorte vabatahtlike poolt vanuses 17-30 eluaastat.

Eesti žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Marju Lauristin, Urmas Paet, Indrek Tarand, Yana Toom ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja.

Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga tunnustatakse noorteprojekte, mille eesmärgiks on propageerida üksteisemõistmist ning mis toetavad euroopalikke väärtusi.

Auhinda annavad välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus. Kolm parimat projekti saavad autasuks vastavalt 5000€, 3000€ ning 2000€ ja võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis. Samuti kutsutakse rahvusliku vooru võitjad auhinnatseremooniale, mis toimub 12. mail 2015 Aachenis, Saksamaal.
Allikas: Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis