Esita küsimus elik@nlib.ee

Kallas: digitaalse ühisturu loomiseks tuleks EL-i liikmesriikide seadusandlust ühtlustada

12.10.2015

Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas esitleb peagi raportit “digitaalse ühisturu suunas”, mis teeb Euroopa Komisjonile ettepanekuid praeguse turu ja seadusandluse ühtlustamiseks. Kallas nentis, et muudatuste rakendamine võtab paratamatult aega, mistõttu tuleb innovatsioonile järele jõudmiseks menetleda uuendusi kiirendatud korras.

Koos sotsiaaldemokraat Evelyne Gebhardtiga kahasse kirjutatud raporti peamised eesmärgid on ühtsete e-kaubanduse reeglite loomine ja geoblokeeringute kaotamine, ent raport puudutab ka mitmeid teisi olulisi punkte, vahendasid ERR-i raadiouudised.

“Üks suur teema, mis on problemaatiline kõikidele ettevõtjatele, kes soovivad piirüleseid teenuseid pakkuda või tooteid teistes riikides müüa, on käibemaks ning selle deklareerimine,” selgitas Kallas, kes leidis, et käibemaksuga seotud reeglid võiksid olla EL-is ühtsed.

“Samamoodi on tarbijate õigused erinevates riikides erinevad ning selleks, et sa saaksid oma tooteid ja teenuseid pakkuda, pead sa teadma erinevate riikide tarbijakaitse reegleid,” rääkis europarlamendi saadik.

Kallase ja Gebhardti raport täiendab Ansipi seisukohti

Raporti eesmärk on esitada seisukohad Euroopa Komisjonile. Komisjonis vastutab ühise digitaalturu eest aga volinik Andrus Ansip, kes on ise samuti sarnased ettepanekud esitanud. Kallase sõnul toetab tema ja Gebhardti poolt koostatud raport Ansipi seisukohti ning täiendab neid.

 

Loe edasi: uudised.err.ee