Esita küsimus elik@nlib.ee

Kaljulaid: peamine eesmärk eesistujana on hoida ühendust ühtse ja tegusana

06.07.2017

President Kersti Kaljulaid kohtus kolmapäeval Jurmalas Läti presidendi Raimonds Vējonisega. Riigipeade kohtumisel keskenduti EL-i Nõukogu eesistumise kogemuste vahetamisele, aga ka julgeolekuküsimustele, idapartnerlusele, energiapoliitikale ning ühistele taristuprojektidele.

“Läti kogemus EL-i Nõukogu eesistujana on veel üsna värske ning kindlasti on meil neilt õppida. Arutasime teemasid, millele meie eesistumise ajal tuleb ühiselt lahendus leida või vähemalt selles suunas liikuda, näiteks rändekriis, Brexit ja digiteemad,” ütles Kaljulaid pärast kohtumist Vējonisega ning rõhutas, et peamine eesmärk eesistujana on hoida ühendust ühtse ja tegusana.

Eesti EL-i Nõukogu eesistumise ajal toimub Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine ning kahe riigipea kohtumisel arutati põhjalikult ka neid küsimusi. Kaljulaid märkis, et mõlema riigi jaoks on idapartnerlus prioriteetne teema.

“Samas ei ole idapartnerid mingi ühtne blokk – me peame vaatama iga riiki ja tema edusamme eraldi ja toetama neid reformide läbiviimisel,” lisas ta.

 

Loe edasi: err.ee