Esita küsimus elik@nlib.ee

Kaljulaid: EL-i eelarves tehtud vigade parandamine vajab tugevat poliitilist tahet

19.01.2016

Euroopa Kontrollikoda leidis oma möödunud aasta aruandes, et 4,4 protsenti Euroopa Liidu eelarvest tehtud maksetest oli vigadest mõjutatud, mis alati ei pea tähendama küll teadlikku pettust.

Euroopa kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaiu hinnangul on üheks suureks kitsaskohaks EL-i ühtse põllumajanduspoliitika puudumine.

Kersti Kaljulaid ütles riigikogu kolme komisjoni ühisistungil, et Euroopa Liidu eelarve tulud tervikuna on seaduslikud ja korrektsed. Samas tõi ta välja ka tahtlikke rikkumisi ja avaldas arvamust, et olukorra parandamine nõuab põhimõtteliselt teist lähenemist ja tugevat poliitilist tahet, vahendasid ERR-i raadiouudised.

“Kui näiteks oli vaja, et ettevõtte oleks kauges regioonis, siis tehti sinna tütarettevõtte. Pärast seda kui töö oli tehtud, siis hoolimata kohast, kus töö reaalselt sooritati, deklareeriti, et töötasime tõesti seal kauges nurgas ja arendasime seal oma ära, kuid nii ei olnud,” selgitas Kaljulaid.

Probleemid, mida kontrollkoda avastas, saadeti edasi Euroopa pettusevastasele ametile. “Võin öelda, et Eestis ei avastatud ühtegi juhtumit,” rääkis Kaljulaid.

 

Loe edasi: uudised.err.ee