Esita küsimus elik@nlib.ee

Kaja Kallas: Ansip on digiküsimustes valmistanud väga suurt pettumust

13.09.2017

Reformierakonda kuuluv Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas leiab, et Eesti on valmistanud Euroopa Liidus pettumust autorõiguse reformi eelnõu kujundamisel nii eesistujana kui digivolinik Andrus Ansipi tegevusega. Tema sõnul ei lähe praegused läbirääkimised kokku Eesti kui digiriigi kuvandiga.

ERR kirjutas eelmisel nädalal autoriõiguse reformist, mis on internetivabaduste eest võitlejate seas tekitanud pahameelt. Lisaks huvigruppidele on Eesti tegevust eesistujana kritiseerinud Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, kuna tema sõnul on Eesti valinud eelnõu läbirääkimistes internetivabaduste suhtes veelgi rangema lähenemise kui esialgne Euroopa Komisjoni plaan ette nägi. Justiitsministeeriumi kinnitusel peab Eesti olema läbirääkimistes neutraalne, sest eesistuja ülesanne on leida kõiki osapooli mõistlikult arvestav kompromiss.

“Eks see on mõnes mõttes tõsi, et eesistuja peab olema ainult nii-öelda see, kes need seisukohad kokku toob,” tõdes Kaja Kallas. “Aga tegelikult on Eestil olnud siin ikkagi väga kõrged ootused just sellise progressiivse maailma poolt ja seetõttu on Ansip väga suurt pettumust valmistanud inimestele, kes on nende asjadega kursis. Ja Eesti nüüd samamoodi – sest tegelikult me läheme seda sama Saksa lobi rada.”

Loe edasi: uudised.err.ee