Esita küsimus elik@nlib.ee

Kadri Simson osaleb EL-i transpordiministrite nõukogul

01.12.2016

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb neljapäeval Brüsselis Euroopa Liidu transpordiministrite nõukogul ning kohtub Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulciga.

Ministrite nõukogu peamised teemad on Euroopa Liidu Lennundusohutusameti ümber korraldamine, reisilaevade ohutuseeskirjade ja -nõuete muutmine, sadamatesse või sadamatest liiklevate reisilaevade pardal olevate inimeste ja kaubalaevade registreerimise lihtsustamine ning liinilaevade ohutuse tagamine.

Simsoni sõnul on Eesti huvi eelkõige Euroopa Liidu Lennundusohutusameti ümberkorraldus, mis aitab meil kui väikeriigil kasutada Euroopa parimaid valdkonna eksperte tagamaks lennuohutust.„ Lisaks plaanib Euroopa Liit luua raamistiku, mis aitab integreerida droone ohutult Euroopa õhuruumi,“ lisas minister.

Lisaks arutavad Euroopa transpordiministrid laevareisijate registreerimise lihtsustamist, mis näeb ette üle Euroopa senisest enam digitaalsete lahenduste kasutamist ning parandab riigiasutuste ja laevaettevõtete koostööd võimalike õnnetusjuhtumite korral.

Euroopa transpordivolinik Bulciga kohtumise peamine eesmärk on tutvustada volinikule Eesti 2017. aasta Euroopa Liidu eesistumise põhilisi prioriteete transpordis ning kinnitada üle tähtsamad eesistumise üritused Tallinnas, millel ootame voliniku osalemist.

Allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium