Esita küsimus elik@nlib.ee

Otsi küsimusi ja vastuseid

Kitsenda teemat

või vali teemaloendist

Vali teema

Kus saab tutvuda eurot kasutavate riikide emiteeritud mälestus- ja meenemüntide kujundustega?

Kõik eurosüsteemi liikmesriigid võivad käibemüntide kõrval kord aastas emiteerida 2-euroseid mälestusmünte (ingl.k. commemorative coin). Sellistel müntidel on samad tunnusjooned ja omadused ning sama ühine külg nagu tavalisel 2-eurosel mündil. Eriliseks muudab need mündid mälestust jäädvustav motiiv rahvuslikul küljel.

Mälestusmüntide nimiväärtuseks võib olla ainult 2 eurot. Need kehtivad seadusliku maksevahendina kogu euroalal ja on kasutusel võrdselt kõigi ülejäänud euro müntidega.

Mälestusmüntide kujundustega saab tutvuda Euroopa Keskpanga lehel.

Lisaks 2-eurostele mälestusmüntidele võivad liikmesriigid emiteerida ka kollektsionääridele mõeldud eri vääringus, väärismetallist (kullast või hõbedast) valmistatud ning kujunduse poolest erinevate külgedega meenemünte (ingl. k. collector coin), mis on seadusliku maksevahendina käibel vaid mündi emiteerinud riigis ja ei ole mõeldud ringlusse laskmiseks.

Teavet eri liikmesriikide emiteeritud meenemüntide kohta saab riikide keskpankade või rahapadade kodulehekülgedelt, mille aadressid on koondatud Euroopa Keskpanga leheküljele.

Numismaatikud saavad euro meenemünte osta lisaks spetsiaalsetele mündikauplustele ka Euroopa Keskpanga infokeskusest ja raamatupoest aadressil:

Euro Information Centre & Bookshop
Kaiserstrasse 29 60311 Frankfurt SAKSAMAA
Tel.: +49 69 24 40 47 98
Faks: +49 69 24 40 47 99
e-post: euro-infoshop@t-online.de

Tagasi