Esita küsimus elik@nlib.ee

Jüri Ratas: Euroopa seisab teelahkmel

19.10.2017
Euroopal on digirevolutsioonis valida, kas olla selle eestvedaja või muutuda sabassörkijaks. Sellest valikust oleneb meie kõigi tulevik ja heaolu, kirjutab täna Brüsselis Euroopa Ülemkogu ees üles astuv peaminister Jüri Ratas.

Aasta on 2025 ja 37-aastasel Atsil läheb hästi. Ta on õnnelik, tema karjäär Eesti väikelinnas on tuule tiibadesse saanud, tal on toetav kaaslane ja ta peres kasvavad lapsed. Karjäär tähendab Atsile sissetulekut mitmelt tellijalt nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest ning paindlikke tööaegu peamiselt kodukontorist. Kellast kellani kontoritöö jääb üha enam minevikku.

Ats on rahul, et paindliku töö kõrvalt saab ta pühenduda ka perele ja hobidele. Rõõmu pakub teadmine, et vanemad, ämm-äi saavad kenasti hakkama: reisivad omajagu, teenivad pensionile lisa osalise koormuse ja paindliku tööajaga ning kui peaks meditsiinilist abi olema vaja, on see interneti abil kiiresti ühtmoodi kogu Euroopa Liidus olemas.

Targad arvestid ja võrgud aitavad Atsil piirata energiakulusid, külmkapp annab märku toiduvarude olukorrast. Igapäevasesse liiklusesse tuleb aina enam juurde isejuhtivaid sõidukeid, mis on muutnud liikluse ohutumaks, keskkonnasõbralikumaks ning aitavad erinevate vajadustega inimesed paremini liikuma ja ühiskondlikust elust osa saama. Üha turvalisemaks on muutunud internetist ostmine, see on laiendanud valikuvõimalusi ning alandanud suurema konkurentsi tõttu hindu. Paljude Atsi sõprade äri on just tänu netipoodide lihtsusele hakanud rohkem sisse tooma.

Loe edasi: postimees.ee