Esita küsimus elik@nlib.ee

Junckeri plaani rahasüst Balti riikide ettevõtetele kahekordistus

27.10.2017

Euroopa Investeerimisfond (EIF) ja Swedbank suurendasid Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) ehk Junckeri plaani toel COSME tagatislepingu alusel Baltimaade ettevõtete rahastamist 160 miljoni euro võrra ehk 325 miljoni euroni.

2016. aasta juunis sõlmisid Euroopa Investeerimisfond (EIF) ja Swedbank tänu Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) toetusele esimese mitut riiki kaasava COSME lepingu, mille kogusumma oli 165 miljonit eurot. EFSI on peamine tugisammas Euroopa investeerimiskavas, mille eesmärk on elavdada investeeringuid strateegilistesse projektidesse kogu Euroopas.

Seoses Balti riikide väikese ja keskmise suurusega ettevõtete suure rahastamisvajadusega taotles Swedbank COSME limiidi suurendamist. Alates septembrist on uue COSME lepingu kogulimiit Swedbanki Balti filiaalides 325 miljonit eurot. Limiidi suurenemine 160 miljoni euro võrra annab umbes tuhandele Baltimaade ettevõtjale kellel puudub tagatis, võimaluse teostada oma elujõulisi investeerimiskavasid. /…/

Mis on COSME programm?

COSME on ELi ettevõtete konkurentsivõime ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate programm, mis kestab aastail 2014–2020 ja mille kogueelarve on 2,3 miljardit eurot.

Vähemalt 60 protsenti programmi mahust on mõeldud selleks, et lihtsustada Euroopa väikese ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) juurdepääsu rahastamisele, ja selleks on kaks finantsinstrumenti.

 

Loe edasi: majandus24.postimees.ee