Esita küsimus elik@nlib.ee

Juncker usub, et Türgiga õnnestub homseks kokku leppida

17.03.2016

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on veendunud, et Euroopa Liidu juhtidel ning Türgil õnnestub hiljemalt homme kokku leppida plaanis, kuidas Türgi kaudu Euroopasse kulgevale rändesurvele piir panna.

“Ma olen üsna veendunud ja kindel, et me jõuame Türgiga täna või homme kokkuleppele,” vahendas Reutersi Junckeri kommentaari enne Euroopa Ülemkogu algust.

“Ma tahaksin märkida, et need Türgiga sõlmitud lepped – mis pole hetkel küll veel täiesti lõplikud – on kooskõlas Euroopa seaduste ning Genfi konventsiooniga,” lisas ta.

Euroopa Liit on otsustanud eraldada Türgile Süüria pagulaste abistamiseks aastatel 2016-2017 3 miljardit, millest Eesti osa on 2,79 miljonit eurot. Valitsus andis täna selle makse tegemiseks ka rohelise tule.

Eesti on Euroopa Liidu ja Türgi kokkuleppeid rändekriisi leevendamiseks toetanud.

Tusk oli skeptilisem

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk aga nii optimistlik ei olnud ja nentis käesoleval nädalal leppe sõlmimine kujuneb kindlasti keerukaks.

“Kokkulepe peab olema vastuvõetav kõigile 28 liikmesriigile, ükskõik kui suured või väikesed nad ka poleks, ” märkis Tusk vihjates ilmselgelt Küprose ähvardusele panna veto Türgi liitumisläbirääkimiste kiirendamisele. Küprose esindajad kinnitasid seda seisukohta ka täna.

 

Loe edasi: uudised.err.ee