Esita küsimus elik@nlib.ee

Juncker: mitmekiiruseline Euroopa ei tekita uut raudset eesriiet

10.03.2017

Vastuolulised plaanid lubada Suurbritannia lahkumise järel Euroopa Liidu liikmesriikidel lõimuda eri kiirustel ei tekita “uut raudset eesriiet”, ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker reedel.

“Mis puutub sellesse niinimetatud mitmekiiruselisse Euroopasse…seda nähakse uue eraldusjoone tekitajana, uut tüüpi raudse eesriidena ida ja lääne vahel. See ei ole nii mõeldud,” ütles Juncker Brüsselis pärast EL-i tippkohtumise lõppu ühisel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga.

Luksemburgi ekspeaminister kommenteeris ka Euroopa Komisjoni esitatud EL-i viiele tulevikustsenaariumile osaks saanud tagasisidet. “Kõigi stsenaariumide lähtepunkt on, et me püüame teha koostööd 27 liikmesriigi liiduna. Mitmekiiruselisele Euroopale viidatakse seoses sellega, et need, kes tahavad teha rohkem, saaksid teha rohkem. Kui arutatakse süvendatud koostööd, osalevad diskussioonis kõik, ent mõned saavad õiguse kiiremini edasi liikuda,” lausus Juncker ettepanekute kohta.

Tema sõnul ei näe ettepanekud ette süvendatud koostöö tarbeks uute lepingute sõlmimist ning see toimuks olemasolevate lepingute raames.

“Mitmekiiruseline koostöö on olemas juba praegu. Seda näeme nii EL-is laiemalt kui ka eurotsoonis,” sõnas Komisjoni president, lisades, et finantsteenuste maksuga on ühinenud 10 euroala riiki 19-st.

 

Loe edasi: uudised.err.ee