Esita küsimus elik@nlib.ee

Juncker: kohustuslikus korras tuleb EL-i sees jagada veel 120 000 põgenikku

09.09.2015

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tegi europarlamendis komisjoni nimel ettepaneku paigutada liikmesriikide vahel ümber veel täiendavalt 120 000 põgenikku.

Suvel leppisid EL-i riigid kokku 40 000 põgeniku ümberpaigutamises ja 20 000 põgeniku ümberasustamises. Tänane ettepanek oleks jätk varem kokkulepitule.

Juncker ütles, et teine erakorraline mehhanism tähendab 120 000 põgeniku ümberpaigutamist Kreekast, Itaaliast ja Ungarist.

“See peab olema kohustuslik. Loodan, et sel korral on kõik meiega nõus, et keegi ei hakka tegema tühje sõnu. Me ei vaja sõnu, vajame tegusid,” rõhutas Juncker oma kõnes.

Juncker tuletas meelde, et varsti saabub talv ning keegi ei soovi ilmselt näha, et pagulaspered magaks jätkuvalt Budapesti või teiste linnade raudteejaamades või külmadel tänavatel. “Me peame võtma vastutuse nende isikute eest, peame seda tegema enne talve.”

Juncker rõhutas, et ta ei soovi ega saa komisjoni presidendina valitsevat olukorda kuidagi ilustatada. “Euroopa Liit ei ole heas olukorras. Meil on puudu Euroopast Euroopa Liidus ja ka liidust jääb vajaka. Ja seda me soovime muuta,” kinnitas ta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee