Esita küsimus elik@nlib.ee

Janek Mägi siseministrite kohtumisest: töötasime hilisööni, et enamushääletuseks ei läheks

22.09.2015

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi rääkis, et EL-i eesistujariigi juhtimisel töötati eile hilisööni, et leida konsensus põgenike ümberpaigutamises liikmesriikide vahel nii, et ei peaks toimuma enamushääletust, kuid see selgub alles täna pärastlõunal.

Mägi selgitas “Terevisioonile”, et möödunud nädalal jõuti kokkuleppele numbris, mille järgi jagatakse ehk paigutatakse ümber 120 000 põgenikku. “Põhiteema, mis tuleb lauda, on see, kuidas 120 000 põgenikku ära jagada,” sõnas ta.

Piiride kaitse, kontrolli taastamise ja abi osutamisega kriisikolletes tegeletakse Mägi sõnul samuti paralleelselt ja neid teemasid rõhutatakse ka sõnavõttudes, kuid sisuline kokkulepe on selles osas on juba olemas.

“Aga milles ei ole kokkuleppele jõutud, on see 120 000, selle jagamine ja lisaks, kas solidaarsus on vabatahtlik või solidaarsus on siis kohustuslik,” lausus Mägi.

Mägi sõnul töötati eile eesistuja juhtimisel veel hilisööni, et saada konsensus kokku ning enamushääletuseks ei lähe, kuid see selgub täna pärastlõunal.

Esialgne number, mis Eesti jaoks määratud on, on 373 inimest.

 

Loe edasi: uudised.err.ee