Esita küsimus elik@nlib.ee

Jäärats: Euroopa Komisjon arvestab pagulaste jaotamise osas Balti riikide arvamusega

08.09.2015

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori Klen Jääratsi hinnangul võib meedias avaldatud väidetest järeldada, et Euroopa Komisjon on rändekriisiga seotud plaanides teinud põhimõttelisi muudatusi ning arvestanud Balti riikide argumentidega antud küsimuses.

Samas võib seda kindlalt öelda ülehomme, kui komisjon lõpetab arutelud ning edastab liikmesriikidele uued ettepanekud.

Täna väitis Hollandi ajaleht De Volkskrant, et Euroopa Komisjoni uues ettepanekus pagulaste jaotamiseks on Eesti osaks 373 põgenikku, mistõttu võib oletada, et uues jaotuskavas on näiteks Balti riikide osa enam kui poole võrra vähendatud, kuid selle arvelt peavad teised riigid, nagu näiteks Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania ja Poola vastu võtma rohkem pagulasi.

Klen Jääratsi hinnangul on komisjoni plaanides tehtud põhimõttelisi muudatusi. “Kui me vaatame seda üldnumbrit 120 000, millest on räägitud, siis varasema mudeli järgi võiks rääkida sellest, et meile tulevad tuhanded aga kui Hollandi ajalehe poolt esitatud number peaks tõele vastama, siis on komisjon teinud järeldusi eelmisest arutelust,” selgitas Jäärats ERR-i raadiouudistele.

 

Loe edasi: uudised.err.ee