Esita küsimus elik@nlib.ee

Jäärats: EL võiks Eestile eraldatavat euroraha vähendada ka ligi poole võrra

04.05.2018

Kui eestlasest digivolinik Andrus Ansip rääkis eile ERRile, et Eestile eraldatav euroraha võib uuel, 2021.–2027. aasta eelarveperioodil väheneda kolmandiku võrra, siis riigikantselei euroasjade direktori Klen Jääratsi sõnul võiks EL ametlikele valemitele tuginedes vähendada Eestile eraldatavaid summasid ka 45 protsendi võrra.

«Mis puudutab ühtekuuluvusvahendite kasutamist, siis see metoodika on olemas nii olemasolevas eelarves kui ka aluspõhimõtetes. Ja aluspõhimõtete järgi võiks Eesti osa väheneda 45 protsenti. Eelmise eelarve arvutuste põhjal 40 protsenti,» märkis riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats tänasel ELi uut eelarvekava tutvustaval pressikonverentsil.

ERR kirjutas eile pärast ELi uue perioodi (2021–2027) eelarve tutvustust, et kuigi Eesti jääb ka järgmisel seitsmeaastasel perioodil siiski netokasusaajaks, kahaneb kasu võrreldes senisega märgatavalt, iseäranis, mis puudutab Eestile eraldatavaid struktuuritoetusi. Eestlasest digivoliniku Andrus Ansipi sõnadele viidates märgiti näiteks, et Eesti kasu ühtekuuluvusvahenditest väheneb kolmandiku võrra.

Loe edasi: postimees.ee